Ogłoszenie z dnia: 2011-02-07
edge recruitment s.c.
Jesteśmy agencją doradztwa personalnego specjalizującą się w rekrutacji pracowników w Polsce i Europie. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w rekrutacji i doradztwie personalnym zdobyte przy realizacji licznych międzynarodowych i krajowych projektów. Działamy na terenie całego kraju oraz współpracujemy z naszymi partnerami w Wielkiej Brytanii, Rumunii i na Ukrainie. Tym, co wyróżnia edge recruitment jest dostosowanie każdej oferty do specyficznych wymagań danego rynku lub branży. Pozwala nam to świadczyć usługi na najwyższym poziomie dla pracodawców, równocześnie znajdując optymalne rozwiązania dla kandydatów. Nasz nowoczesny system zarządzania procesem rekrutacji umożliwia nam o wiele łatwiej i szybciej dopasować istniejące oferty pracy do oczekiwań kandydatów, wystarczy tylko zarejestrować się w naszej bazie poprzez stronę internetową edge recruitment.
Kitchen Manager
Kraków / inne

Opis stanowiska:
Meet the Employer – We are in Krakow between 8th and 11th March 2011.
Toby Carvery is a highly successful British company part of Mitchells &
Butlers plc one of the largest employers in the UK Hospitaility Sector.
Under the Toby Brand we own and operate 135 unique Carvery style
restaurants across UK. www.tobycarvery.co.uk

We need skilled and experienced chefs to join us on permanent contracts

as

Main duties:

You will be responsible for all aspects of the food operation including staff, stock/waste/quality control, meeting cooking and menu specifications, productivity, and kitchen administration.
Wymagania:
Requirements:

- Experienced senior chef that is able to manage a kitchen team
- Experience with high volume, with banquets, cruise lines, or similar
- Very good level of spoken and written English
- Well organised with a high level of attention to detail
- Available to come to England in March or April 2011, and be able to
commit to a permanent contrac
Oferujemy:
We Offer:

- Salary of £20,000 to £22,000 Gross per Year
- Excellent working conditions and job security
- 28 days paid holiday
- Assistance with travel plans
- Excellent training and help from our friendly and supportive staff
If you meet the conditions below and would like to discuss working with us in the UK please call agency edge recruitment 123981972 or send your application in English for email: cv@edge.com.pl (with title: KitchenManager/JO/2011) to book an appointment.

Please note that we will contact only selected candidates.
Kadry / HR
Anna Mally
J. Piłsudskiego 28A/306
31-111 Kraków
Polska
małopolskie
tel.: 123981972
www: www.edge.com.pl